Ameerika akitad

Ameerika akita koer on oma olemuselt enesekindel, julge ja rahulik. Tal on tugevad valveinstinktid, kuid ta ei ole vőőraste suhtes väga umbusklik, pigem ükskõikne. Oma perekonda hoiab ta väga, ka lastega saab ta hästi läbi. Seega sobib ta hästi perekoeraks. Vaatamata oma rahulikule olekule, armastab ta siiski palju liikuda, seega sobib aktiivsemat tüüpi inimesele.

 

Karvkate on kahekihiline. Alusvill on paks, pehme, tihe ja kattekarvast lühem. Kattekarv on sirge, kare/jäik ja veidi kerest eemalehoiduv. Peas, jalgade alumistel osadel ja kõrvadel on karv lühem. Turjal ja laudjal on karva pikkus ligikaudu 5 cm ning seega ka veidi pikem kui ülejäänud kerel, peale saba, kus karv on kõige pikem ja kõige lopsakam.

 

Kõik värvid nagu punane, liivakarva, valge jne. on lubatud, kaasa arvatud vöödiline ja laiguline. Värvid on säravad ja selged, märgised on harmooniliselt jaotunud, koos maskiga või lauguga või ilma nendeta. Ühevärvilistel valgetel koertel ei ole maski. Laigulistel koertel asuvad  valgel taustal suured, korrapäraselt paigutunud laigud nii, et pea ja rohkem kui kolmandik kerest on kaetud. Alusvill võib olla kattekarvast erinevat värvi. Ameerika akita on suurt kasvu koer, turjakőrgus on 61-71 cm.

 

Omame täna kolme ameerika akitat, isane Graig sirgub  perek. Nuudi ja Raudveri kodudes ning emased akitad Lady ja Grace on meil kennelis kasvamas. Kõik meie koerad on väga kõrgelt hinnatud näitusekoerad.

Kõige vanem akita Lady on meil tubli koduvalvur ja kõik teisedki koerad peavad tema sõna kuulama. Grace, Graig on Lady kutsikad, seega õde-venda meie esimesest akita pesakonnast. Pilte meie akitadest ja muud lisainfot saate ülevalt menüüdest koera nimele klikates. Kassandra on 2 pesakonna kutsikas.

 

 

FCI tõustandardi tutvustus

Ameerika akita – ustav, julge ja pühendunud - Ajakiri "Lemmik". 

Ameerika akita - Koer.ee